MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

1. TARAFLAR

İşbu Mesafeli Satış Sözleşmesi (“Sözleşme”), aşağıda belirtilen taraflar arasında düzenlenmiştir:

Satıcı:
Firma Adı: Teknojim
Adres: Çorum/Merkez
Telefon: +908508400923
E-posta: teknojim@hotmail.com
Vergi Kimlik Numarası:

Alıcı:
Adı/Soyadı: [Alıcı Adı]
Adres: [Alıcı Adresi]
Telefon: [Alıcı Telefon Numarası]
E-posta: [Alıcı E-posta Adresi]

2. SÖZLEŞMENİN KONUSU

İşbu Sözleşme, Alıcı’nın, Satıcı’nın “teknojim.com” internet sitesi üzerinden (bundan sonra “Site” olarak anılacaktır) sipariş ettiği aşağıda belirtilen ürünlerin satışı ve teslimi ile ilgili tarafların hak ve yükümlülüklerini düzenlemektedir.

3. ÜRÜNLER

3.1. Alıcı, Site üzerinden siparişini verdiği ürünlerin türü, adeti, nitelikleri ve satış fiyatları hakkında gerekli bilgilere sahiptir. Alıcı, siparişini verirken doğru ve güncel bilgileri sağlamakla yükümlüdür.

4. FİYAT VE ÖDEME KOŞULLARI

4.1. Ürünlerin satış fiyatı, Site üzerinde ilan edilen fiyatlar üzerinden hesaplanır. KDV dahil satış fiyatı, Alıcı tarafından tercih edilen ödeme yöntemine göre ödenecektir.

4.2. Alıcı, siparişi sırasında tercih ettiği ödeme yöntemini kullanarak ödemeyi gerçekleştirecektir. Ödeme yapılmadan ürünlerin teslimatı yapılmayacaktır.

5. TESLİMAT VE İADE

5.1. Ürünler, Alıcı’nın siparişini tamamladıktan sonra belirtilen teslimat adresine gönderilecektir. Teslimat süresi, siparişin ve ürünün özelliklerine bağlı olarak değişebilir. Satıcı, teslimatı en kısa sürede gerçekleştirmeye çalışacaktır.

5.2. Alıcı, ürünleri teslim aldığında, ambalajları açmadan önce paketin dışında herhangi bir hasar veya eksiklik olup olmadığını kontrol etmelidir. Ürünlerde herhangi bir hasar veya eksiklik tespit edilirse, Alıcı teslimatı kabul etmeden kargo yetkilisine tutanak tutturmalıdır.

5.3. Alıcı, siparişini aldıktan sonra 14 (ondört) gün içerisinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin cayma hakkını kullanabilir. Cayma hakkının kullanılması için Satıcı’ya yazılı bildirimde bulunulmalı ve ürünler orijinal ambalajıyla iade edilmelidir. Not: İade Koşulları Sayfasına Bakınız

6. İPTAL HAKKI

Alıcı, ödemenin gerçekleştirilmesi sonrasında, ürünlerin kargoya verilmeden önce siparişi iptal etme hakkına sahiptir. Bu durumda ödemesi yapılan tutar en kısa sürede Alıcı’ya iade edilir.

7. İHTİLAFLARIN ÇÖZÜMÜ

İşbu sözleşmeden kaynaklanacak ihtilaflarda, taraflar öncelikle anlaşmazlığı çözmek için çaba göstereceklerdir. Anlaşmazlık çözülememsi halinde Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına ve İstanbul Mahkemeleri’nin yetkili olduğuna mutabık kalınmıştır.

8. DİĞER HÜKÜMLER

8.1. Taraflar, işbu sözleşmede yer alan hükümleri okuyup anladıktan sonra imza atmışlardır.

8.2. Sözleşme, taraflarca elektronik ortamda kabul edildiği takdirde de geçerliliğini korur.

İşbu Mesafeli Satış Sözleşmesi, taraflarca okunup anlaşıldıktan sonra [Tarih] tarihinde imzalanmıştır.

Satıcı:
[Firma Adı ve İmzası]

Alıcı:
[Alıcı Adı ve İmzası]